Voňavý kočičí záchod

Ano, kočky milují čistotu. Proto se stává, když se vrátíte po víkendových dnech domů, najdete hromádku nebo loužičku před kočičí toaletou nebo na místě, které vaše kočka vyhodnotí jako náhradní místo pro vykonání své potřeby. Kočičí záchod prostě nevoněl. To platí dvojnásob, máte-li doma hned několik kočičích mazlíčků.

Předpokládáme, že nejenom vaše kočka, ale i vy, máte rádi čistou, voňavou domácnost. Což nemusí vždy platit v okruhu několika metrů kolem kočičího záchodu. Bez ohledu na to, je-li váš kočičí záchod krytý, či nikoliv.

Čištění kočičí toalety jistě není činnost, kterou děláte rádi. Není to voňavá práce.

Našli jsme pro vás řešení.

Voňavý kočičí záchod

Voňavý kočičí záchod je jiný než běžná kočičí toaleta. Na vnitřní část krytu kočičí toalety je aplikován systém fotokatalytického čištění vzduchu PhotaCat FN, který velmi účinně a velmi rychle (v řádech desítek sekund) redukuje nepříjemný zápach a výrazně snižuje koncentraci mikroorganismů ve vnitřním prostoru kočičí toalety. Vaší kočce i vám bude tedy vonět podstatně déle, než běžná kočičí toaleta.

Jak voňavý kočičí záchod funguje?

Organické molekuly zapáchajících látek a mikroorganismy, které se nacházejí ve vnitřním prostoru kočičího záchodu, jsou po kontaktu s aktivním oxidačním povrchem rozloženy na molekuly vody (vodní páry) a oxidu uhličitého, což jsou látky, které jsou obsaženy ve vzduchu a jsou tedy naprosto neškodné pro vaši kočku i pro vás. K aktivaci povrchu se využívá ultrafialové světlo (UVA) ze zářivkové trubice, umístěné v horní části kočičí toalety. Voňavý kočičí záchod funguje správně tehdy, svítí-li zářivka uvnitř. Ultrafialové UVA světlo je běžnou součástí světelného spektra. Obecně UV záření, dopadající na zemský povrch, stimuluje tvorbu neurotransmiterů a hormonů v mozku, například serotoninu (ovlivňuje náladu a má souvislost s pocitem štěstí) a je nezbytné k tvorbě vitaminu D v lidském těle, což je vitamin mj. potřebný pro mineralizaci kostí.Chovatelé zvířat tvrdí, že UVA záření podporuje přijímání potravy, aktivitu a reprodukční chování. Stává se, že kočka si pobyt v kočičím záchodu oblíbí a využívá jej i k odpočinku. Možná si domácí kočka pobytem pod UVA lampou nahrazuje vyhřívání na sluníčku, které je jí odepřeno, pravé důvody oblíbenosti voňavého kočičího záchodu však můžeme jenom odhadovat.

Výhody, které voňavý kočičí záchod prokazatelně nabízí:

  • Maximálně umožňuje využít kapacity kočičí toalety, bez rizika odmítnutí ze strany kočky
  • Voňavý kočičí záchod nemusíte čistit několikrát denně, za extrémních podmínek malý kočičí záchod pojme až 2,5 kg znečištěného steliva a snese až cca 12 x použití bez rizika odmítnutí ze strany kočky
  • Citelně eliminuje zápach i při velmi častém používání, výrazným způsobem snižuje množství mikroorganismů a prachu ze steliva ve vnitřním prostoru záchodu a tím přispívá k vytvoření výrazně lepšího prostředí pro vaši kočku i pro vás
  • Čištění voňavé kočičí toalety není díky absenci zapáchajících látek tak náročné